| Delfinulpurpuriu a întrebat:

Bună, am cearcăne vasculare încă de când eram mică, ce aș putea face să scap de ele? Știu că cofeina este bună pentru a scăpa de ele, este adevărat?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti face nimic in cazul tau si nici in general.Tot ce vezi pe net remedii naturiste etc. inseamna doar un efect temporar de atenuare a aspectului cearcanelor.In niciun caz nu poti scapa de ele, asa ca invata sa traiesti cu ele, asa e cel mai intelept.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca le ai de cand erai mica sincer cred ca doar laserul te poate ajuta. Si niciodata sa nu te speli pe fata cu apa fierbinte sau apa rece ca gheata pentru ca le poti inrautati

| Delfinulpurpuriu explică (pentru Furnicuta000):

E posibil să ai dreptate dar nu au cum să fie genetice pentru că nu sunt de culoare maronie, cred că mai este o șansă! O să întreb un dermatolog ori o să merg la farmacie să caut niște produse.