| Elizu a întrebat:

Am comandat la Avon fondul de ten persistent ExtraLasting in nuanta a doua ( in ordine crescatoare ) din catalog, aceasta fiind NUDE. Mi s-a parut ca, in culorile reprezentate in catalog, nuanta urmatoare, adica Shell, este mai deschisa, dar fiind plasata a 3-a, am ales-o pe cea mentionata mai sus. Exista posibilitatea ca a 3-a nuanta reprezentata pe catalog sa fie mai deschisa decat a 2-a?

2 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Nu stiu exact daca se poate sa fie mai deschisa dar sigur se poate sa fie alt subton. De exemplu daca nuanta pe care ti-ai luat-o tu bate spre galben, celalata e posibil sa bata spre roz si din aceasta cauza sa ti se para mai deschisa.

| Renessmmee a răspuns:

Nu noantele fondului de ten sunt puse in ordine crescatoare