| Emilia1015 a întrebat:

Am fost la o prietena sa ma penseze acum o saptamana si nu imi place cum ma pensat. Am citit pe net ca daca vrei sa-ti creasca mai repede sa te dai cu ulei de ricin si ma dau de o saptamana in fiecare seara.La o spranceana mi-au crescut multe fire de par si la cealalta foarte putine.Ce pot sa fac sa creasca uniform? In cat timp sprancenele imi vor creste la fel ca la inceput? Dau funditza.Multumesc

Răspuns Câştigător
| MarieBGossipGirl a răspuns:

Forma spincenelor va reveni dupa 3-4 luni
uleiul de ricin functioneaza, eu il folosesc, e frt frt frt bun
ca sa creasca uniform asteapta sa devina sprincenele un pic mai groase si apoi du-te la frizerie ca sa iti faci forma noua dupa plac
+ te rog, nu da niciodata voie prietenelor sa iti scoata sprincenele, sa iti faca ceva cu parul sau sa te machieze
funda?

1 răspuns:
| LaughWithMe a răspuns:

Da, uleiul de ricin e foarte bun. Trebuie sa ai rabdare pana iti cresc sprancenele uniform, iar daca nu ai rabdare poti sa folosesti un fard pentru sprancene sau un creion (asta ca sa le conturezi si sa le dai o forma pana cresc). :** Eu folosesc un fel de "rimel" cu ulei de ricin, pentru sprancene si gene.