| RasberryB a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar nu prea am fost multumita de raspunsuri, dar multumesc oricum celor care mi-au raspuns. Acum sa revin, as vrea sa stiu ce creme pentru acnee ( dar usoara ) folositi, geluri de curatare a fetei cu scrub, exfoliante etc! Mentionati si FIRMA, va rog! Multumesc pentru eventualele raspunsuri! PS: Vreau sa raspundeti din propria experienta, si care chiar functioneaza. Apropo, plasturii pentru puncte negre sunt buni la ceva? thinking

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu folosesc ca tratament pentu acnee ivatherm akne syt, e extrem de buna, dispare orice tip de cos intr-o singura zi si e preferatul meu.
Ca si gel de curatare folosesc garnier pure 3 in 1, mi se pare extraordinar, cel putin pentu tenul meu functioneaza foarte bine, il calmeaza si il curata extraordinar.
Ca scrub folosesc ocean salt de la lush, pe acesta nu il folosesc zilnic deoarece totusi este un scrub si il folosesc o data sau de 2 ori pe saptamana.
Plasturii pentu puncte negre mie mi se pare miraculosi, insa ca sa functioneze cu adevarat bine eu iti recomand ca inainte sa ii folosesti sa fierbi niste apa si sa iti expui fata aburilor pentu ca porii sa se deschida apoi aplici plasturii si ii lasi cam 20 de minute, dupa te clatesti cu apa calduta iar apoi cu apa rece pentu ca porii sa se inchida apoi aplici o crema antiseptica pentu a ingreuna aparitia punctelor negre si daca repeti acest procedeu regulat punctele negre nu vor mai aparea deloc.
De asemenea pentu a avea o piele frumoasa iti recomand sa folosesti apa termala, sincera sa fiu nu prea conteaza firma deoarece cam toate sunt la fel dar ca sa iti recomand ceva as spune ca cea de la vichy mie mi-a placut putin mai mult decat restul.

1 răspuns:
| cleocarter a răspuns:

Zineryt actioneaza foarte bine. Eu l-am folosit si a dat rezultate. Se poate lua de la farmacie. Costa in jur de 30 RON.