| Mevreto a întrebat:

Buna,

Am nevoie de ajutor in legatura cu cateva parfumuri care sunt sau nu persistente. Am 3 parfumuri care imi plac, dar imi doresc un miros mai girly care sa persiste foarte mult:
lancome tresor nuit, black opium si paul gaultier classique. Lancome ul este pe terminate, black opium nu prea persista mai mult de 8 ore pe piele in schimb pe haine da la fel si gaultierul. Singura problema este ca imi doresc un parfum mai flower power dulceag cu un miros puternic sau senzual, fresh. Ceva mai de primavara. Mai feminin.
Lancome ul este singurul care imi rezista pe piele, in haine forever si are un miros genial. Intrebarea mea ar fi legata de parfumurile urmatoare:
Chloe Love eau de parfum
Givenchy Live Irresistible eau de parfum
Valentino Valentina (sticla este in forma de trandafir)

Merita sa achizitionez vreunul dintre aceste parfumuri se aseamana vreunul dintre ele cu Tresorul, ma refer la ideea daca sunt la fel de persistente sau nu merita, a avut vreuna dintre voi aceste parfumuri ci care este parerea voastra?
As putea opta pentru. alt tip de parfum de la black opium nuit opium sau etc. etc.
Am nevoie de ajutorul vostru sau Miss Dior este mai persistent fata de cele pe care le am mentionat eu?
Eu degeaba imi cumpar unul si gata, imi doresc sa adie hainele mele a parfum non stop, all day, all the time.

Mersi. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| laurentiavl a răspuns:

Eu iti propun parfumul Little Black Dress (dulce),
sau Eva Confident (e dulce-intepator, foarte sexy si femenin, dupa parerea mea).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ia-ti de la D&P. Au preturi super accesibile si chiar persista mult timp. Gasesti aproape orice parfum la ei si la un pret mult mai mic. Din cate stiu eu, am auzit ca ar cumpara parfumurile originale si apoi le prelucreaza ei, habar n am cum reusesc sa le prelucreze atat de bine si sa persiste atat de mult timp!