| alanebunu23 a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutor.

Sunt baiat si am 13 ani, vreau sa scap de parul de jos si parul de la subrat, jos, am foarte mult si ma deranjeaza si mananca si transpir mult, in plus vreau sa fie curat si frumos din punct de vedere al igienii personale, la subrat, nu il am foarte mare, dar este enervant, se vede cand port maiou si transpir mult.

Niciodata nu am facut asta, deci, in baie am 2 tuburi de la "Farmec", crema de depilare si gel de dupa depilare, am cautat mult pe google si pana acum asta stiu:

1.Ma dau crema depilatoare pe picior sa vad daca sunt alergic sau daca irita.

2. Daca nu irita si nu are efecte adverse, aplic in zona parului (nu stiu daca pot sa pun pe testicule).

3. Astept 10-15 minute.

Si aici sunt confuz, cu gelul de dupa depilare, dau dupa ce fac duș sau fix dupa depilare, si dupa aceea fac duș?

Este safe? O sa ma irit? Mi-e frica. Tatal meu nu vrea sa imi spuna nimic.

Va rog ajutati-ma, astept seriozitate.

P.S.: Am si putin monospranceana, pot sa dau decat foarte putin decat ca sa separ spranceana in doua? Decat sa aplic foarte putin in mijloc. E ok, e safe?

Răspuns Câştigător
| Ariana131 a răspuns:

Nu te irita crema depilatoare, dar poți folosi un big pentru a scăpa, cât pentru sprâncene poți folosi o foarfeca mica, de unghii, nu ți poți da cu crema depilatoare pentru picioare, de exemplu, pe față, poți dacă este pentru față, pentru ca exista, sau poți folosi benzi cu ceara, dar câteodată dor și îți poate rămâne iritație. Si întâi dai crema jos, te speli normal și după aplici gelul. Tatăl tău nu vrea sa ți spună nimic, cred eu, pentru ca încă ești micuț

| alanebunu23 explică (pentru Ariana131):

Multumesc! O intrebare am, ce inseamna "un big pentru a scapa"?

| alanebunu23 explică (pentru Ariana131):

Ca sa clarific putin:

Prima parte a raspunsului e pentru subrat, a doua pentru monospranceana si a treia pentru parul de jos nu?

| alanebunu23 explică (pentru Ariana131):

In plus, am un neg la subrat, pot sa dau cu crema pe el sau trebuie sa il ocolesc?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu aparatul de ras.

| alanebunu23 explică (pentru sadrian46):

Mi-e frica cu apararul de ras.

| alanebunu23 explică:

P.P.S.: Este 13cm destul pentru un penis de varsta mea? O sa mai creasca?

| DaniTDCI a răspuns (pentru alanebunu23):

Ai 13 ani, de ce te intereseaza marimea penisului tau?

| alanebunu23 explică (pentru DaniTDCI):

Decat sunt curios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alanebunu23):

Este OK mărimea penisului.
Mai crește până la 20 ani.