| BiancaDenisa a întrebat:

am nevoie de cateva idei pentru o noua tunsoare.Am parul saten inchis, lung (peste mijlocul spatelui), foarte des, cu firul gros si fata mea e ovala. Vreau o tunsoare in scari, nu foarte scurt (cu parul putin mai lung de umeri), dar o tunsoare filata mult, pentru ca eu am parul des si nu mi se aseaza nicicum. happy Va rog, daca imi puteti arata cateva! Sau chiar si tunsori mai scurte, daca considerati ca mi-ar sta bine happy
Dau fundita.

5 răspunsuri:
| warmheart10 a răspuns:

Parul lung e foarte frumos si cred ca nu ar trebui sa-l scurtezi )) poate putin sa-l "schimbi".Iti propun hitul aceste veri parul "ombre". https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images

| snzpaul a răspuns:

Taie din el, mai vreo 2-3 cm și prinde-l mereu in spic sub formă de fundiță.
Colega mea, are la fel, fața ovală, dita mai firu de păr și îl prinde așa, îi stă grozav.

| Miire a răspuns:

Pai si eu am trecut prin aceeasi faza..Am avut parul saten pana peste mijlocul spatelui.Si eu avea firul gros si parul foarte des.E foarte greu de ingrijit, insa eu ti-as sugera sa nu ti-l filezi (nu ar sta bine), si eu am vrut sa mi-l filez si un expert de la coafor a spus ca nu mi-ar sta prea bine.Pai eu imi schimbam tunsoarea cam din luna in luna cand am renuntat la parul lung.Prima data mi l-am facut drept, in spate lung, in fata scurt (cam pana la ureche), apoi mi-am facut breton in frunte (ceea ce nu-ti recomand fiindca ies multe cosuri), apoi l-am lasat o luna sa creasca bretonul cam pana la nas si l-am facut pe o parte, apoi l-am inscarit. Uite cum sta acum al meu:

http://www.google.ro/......tp?/search

Doar ca al meu e doar cu 2-3 cm mai scurt si al meu e saten cu suvite roscate.

Sper ca te-am ajutat!:*

| AneMonaAlexAndra2002 a răspuns:

Poti sa te tunzi in V si sa rogi sa fileze un pic mai mare de umeri sau gheruțe. Funada?