| AlexTheMan a întrebat:

Am nevoie de un sfat si dau funda! Am par cret. vreau sa il dau pe o parte cu peaptanul, e scurt, il indrept cu placa cat pot dar nu e destul. Ce sa folosesc ca sa il indrept: ceara, gel sau fixativ..adica vreau sa stea drept dar nu vreau sa fie tare. Va rog cateva sfaturi si daca vreti sa imi explicati si putin modul in care sa folosesc...

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Daca vrei sa arate si sanatos si natural drept, exista tratament cu keratina. Iti indreapta parul si nu distruge firul, din contra, este foarte sanatos tratamentul. Te tine cam 4-6 luni. Este putin mai costisitor, dar merita, macar o data pe an. Sunt saloane care au pret in functie de cata keratina folosesc, de lungimea parului. Acestea de obicei sunt mult mai avantajoase decat cele cu pret fix.

Sper ca te-am putut ajuta.

1 răspuns:
| DiannaDia a răspuns:

Placa... încearcă să-l uzi puțin înainte să ți-l îndrepți.