| Cristinna10 a întrebat:

Bunahappy. Am o cumatrie sambata asta si nu stiu cum sa-mi fac parulsad. Vreau ceva simplu dar nu intins cu placa si nici creponat rolling eyes. Help!cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Rockăr a răspuns:

Pasul 1:

iti ondulezi parul cu un ondulator sau cu clapa, bigudiurui sau moate

Pasul 2:

iei 2 suvite f subtiri din fata apoi le impletesti

Pasul 3:

le aduci la spate si le prinzi
a)o clapeta
b)un clestisor mic
c)o agrafa
d)o funita:*

SAU:
1.sa til pui pe moate-nai si u un tricou, ceva elastic, infasori suvitele si le legi sus., faci asa tot parw, il lasi peste noapte, eventual dupa ce termini dai cu f putin fixativ pe fasi si par, si mai mult cand le desfaci dimineata.

2 incerci cu pixu, ti si u mai mult placa, apoi dai bine cu fixativ, poti sa iti faci asa tot parul, sau daca nu suvitele din fata si gata

3.il imparti in multe codite, dupa ce le impletesti dai cu fixativ, si cu placa peste ele, daca ai parw moale, si le defaci dimineata

Poti incerca si un coc:

:

Deci lasi suvitele alea din fata de la ureche in fata libere, rasucesti parul si il prinz neglijent cu cateva clame.Parul lasat liber il poti ondula usor, daca nu arat bns si drept.Succes.Ciao:***

Te rog, fundita:***

| BonneLess a răspuns (pentru Rockăr):

Cum sa-si faca parul cu "clapa"?

| Rockăr a răspuns (pentru BonneLess):

M-am grabit si am gresit o literalaughing. Raspunsul conteaza.scrie tu din cap atata si repede sa vedem daca nu gresesti nimic:*

| BonneLess a răspuns (pentru Rockăr):

Bine ma. De acum o sa-mi fac si eu parul cu "clapa". tongue

7 răspunsuri:
| Cristinna10 explică (pentru MarieBGossipGirl):

Sorrypuppy dog eyes...nu merge sa vad imaginilecryingcrying

| Rockăr a răspuns (pentru Cristinna10):

Nici eu nu pot vedea imaginilesadoricum mersi mult pentru funda:*

| BiiiaBiii a răspuns:

Poti sa-ti faci o impletitura interesanta sau ceva de genu