| georgyana1398 a întrebat:

Am o durere in gat de aproximativ o saptamana, nu am luat nici un medicament, dar dupa cateva zile mi sau umflat foarte tare amigdalidele, nu mai puteam sa ighit si am luat strepsils intensiv. Au trecut 4 zile de cand iau strepsils intensiv am luat 3 pastile pe zi si inca durerea de gat este foarte mare si amigdalidele sunt umflate... voua cu ce va trecut mai rpede durerea in gat si vi sau deumflat amigdalidele? dau funda si restul vot...multumesc celor ce-mi dau un rasp:*happy. scuze categoria

Răspuns Câştigător
| CristinasiVlad a răspuns:

Buna, pai strepsilsul este mai slab
du-te la farmacie si ia " tantum verde "
si eu am foarte des probleme cu amigdalele happysad
cu tamtum iti va drece in maxim 3 zile happy
te pup si sa te faci bine happy
funda?

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Amogdale umflate = amigdalita= infectie=antibiotice=doctor
deci fugi la doctor sa iti dea reteta pentru antibiotice pana nu se agraveaza

| clau25 a răspuns:

Buna parerea mea este catrebuie sa te duci urgent la un medic. pentru ca numai el poate sa iti dea cele mai bune sfaturi si cele mai bune medicamente ca sa iti treaca cat mai repede. sper ca ti-am fost de ajutor. sper sa te faci bine!

| georgyana1398 explică:

Am mai avut oreion si nu este acelasi fel de durere

| Homye18 a răspuns:

Buna! Mie mi se dezumfla gatul cu Tantum Verde. Sunt niste dropsuri ceva in genul strepsils dar sunt mai eficiente. A evita sa bei rece/sa mananci inghetata sau sa mananci sarat. Nu de alta dar daca bei lichide reci nu iti va mai trece prea curand amigdalitele iar daca mananci sarat ( Chipsuri, alune etc) te va irita pe gat. Insanatosire grabnica

| RaluuRaluu a răspuns:

Ori trebuie sa.ti scoti amigdalitele. Ori ai ureon [La ureon te doare sh urechile ]. tongue