| anonim_4396 a întrebat:

.ma dor foarte tare gingiile, locul din spatele maselelor de minte de jos, si s a si umflat acolo putin, nici nu pot mesteca...ma dor de vreo 3-4 zile de cand am racit, faceam febra, ma durea gatul si toti muschii etc deja am luat de atunci 10 pastile de zinnat, mi a trecut tot in afara de durerea de gat si de gingii, si iau acum strepsils intensiv si paduden, si ma ajuta, si ieri m-au ajutat si am putut sa mananc dar azi dimineata iar m am trezit cu durerea aia de gingii, ce poate sa fie oare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu se stie ce este din ce spui. Poate fi de la raceala sau o durere care se suprapune cu raceala.Mergi la stomatolog.

| MadRaven a răspuns:

Incearca sa te duci la dentist, durerea gingiilor poate ascunde multe boli.
Numai bine!happy

| allemyl a răspuns:

Probabil iti mai ies niste masele,si de la asta ar putea fi si febra sau celelate,bine asta nu pot sa stiu,din ce ai zis tu ti-au iesit deja maselele de minte,nu? Oricum, cel mai bine e sa consulti un medic stomatolog, cum ti-am spus, iti pot iesi alte masele, sau poate fi ceva mai grav. happy

| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey.
Ar putea fi si o infectie gingivala.