| miha<3 a întrebat:

..am 1.59 si 48-49kg, mentionez ca am 13 ani.Sunt grasa? Am intrebat-o pe mama si m-a spus ca nu sunt si nici nu par, dar mie mi se pare ca sunt si as vrea sa slabesc, dar prin diete de mincare adica sa imi spuneti ce sa maninc dimineata la prinz si seara deoarece sport nu am timp sa fac intre scoala si meditatiicrying. Va rog un sfat!
Multumesc!
by crissu_crazy

Răspuns Câştigător
| another_emo_girl a răspuns:

La 1, 59 greutatea normala e 59 kg, iar daca vrei sa arati mai supla, no problem.
dimineata:cereale cu lapte (de preferat fitnes simple), o cacao neindulcita cu nimic si un mar.
la pranz:supa de orice fel(numai concentrata nu), carne de peste, un gratar de ciuperci sau o friptura la gratar fara piele, iar ca desert un fruct sau 150 g ciocolata
seara(pana in ora 18:00):salate, fructe, legume

ar fi ideal daca ai face dimineata 10 minute niste exercitii inainte de micul dejun, dar nu e obligatoriu.

succes!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti tine diete la 13 ani, asa ca sportul ramane singura optiune viabila.

| Bacemi a răspuns:

Nu cred. Dar daca totusi nu te simti multumita de corpul tau incearca sa alergi zilnic, sa faci exercitii.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu esti grasa si mai mult de atat mai ai mult pana termini sa cresti deci pe la 15-16 trebuie sa incepi sa-ti faci problem

Abh
| Abh a răspuns:

Tu ai nevoie de un psihiatru, nu de diete.

| naty_3185 a răspuns:

Dimineata poti manca un senvis cu paine de secara, la pranz, pulpita de pui firta, fripta pipt de pui fiert sau fiert, sau salate! intre mese poti manca fructe, si cate un iaurt simplu! seara nu ar trebui sa mananci deloc, dar daca nu te poti abtine, poti bea o cana de ceai, manca un mar! nu trebuie sa mai mananci dulciuri si sa bei sucuri! atentie cu painea! mai putina ca ingrasa!

| BiiBiis a răspuns:

49 kg la varsta ta este foarte bine. Cat ai vrea sa ai? 30 kg si sa se sperie lumea de tine? Stai linistita ca nu esti grasa deloc, nu baga diete si alte prostii ca o sa regreti mai tarziu.

| ɮʟօռɖɖα a răspuns:

O prietena de-a mea are tot 13 ani si are 54 kg. nu e deloc grasa arata superb happy kg alea se afla in muschibatting eyelashes

| muffin94 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 6 seara.Bea 2 litri de apa pe zi, elimina dulciurile, chipsurile, mancarea de la fast food. Mie una nu mi se pare ca esti grasa si oricum o sa mai cresti in inaltime :*

| simoSTAR a răspuns:

Eu am 20 de ani 1. 60 cm si 42 de kg si sunt f slaba.eu nu stiu cum sa ma ingras si tu...stai linistita ca esti bine asa

| drbear a răspuns:

Sfatul meu happy Vrei sa fii mai inalta? intre 13 ani si 21 mai poti creste pana la 10 cm! Mananca ce vrei tu. DIetele iti pot priva organismul de nutrienti valorosi si sa nu mai cresti! Incearca sa faci sport la scoala (eu jucam baschet in pauze), dar nu incepe de la 13 ani cu dietele.
Ps, conform calculelor indicelui de masa corporala esti NORMOPONDERALA, adica NORMALA. Nici macar supraponderala... iarta-ti organismul si nu il chinui cu diete de pe-acum happy Succes!

| Daniela_3373 a răspuns:

Darklady, te contrazic, la 1. 59 greutatea ideala e de 45-49 kg.Deci tu, crazy_girl, esti bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu ar mai trebui sa te preocupe asa de tare problema kilogramelor la varsta asta. As putea spune ca arati foarte bine, dar te inveti cu binelewinkingwinking. Pune mana si invata, asta conteaza acum. Eu mai am putin si fac 14 ani, si ma preocupa foarte mult viitorul meubig grinwinking.

| maddy_1722 a răspuns:

Draga nu esti grasa eu am 17 ani am 1, 65 si 46 kg.deci la varsta nu ne apropiem dar la greutate si inaltime ne asemanammult.

pup dulk3, maddy

Răspuns utilizator avertizat
| ce iti pasa cine sunt? a răspuns:

Nu esti deloc grasa. Esti numai bine asa. Daca iti calculezi IMC(indice masa corporala) iti iasa 19. 2 normal.

| Iuliutza_5475 a răspuns:

Nu esti deloc grasa