| Theodora1234 a întrebat:

As vrea sa incep sa slabesc putin(nu ca as fi prea grasa, doar ca nu vreau sa se ajunga la asta). Multe persoane mi-au zis sa alerg dimineata, doar ca nu prea am timp. De asemenea nu pot sa practic nici un sport, pentru ca am meditatii si nu pot sa le fac pe toate odata, deci practic singurul sport pe care il fac e cel de la scoala. Vroiam sa aflu parerea voastra despre ce ar trebui sa fac/mananc pentru a nu ma ingrasa. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| DariaArin a răspuns:

Mananca doar mere cu biscuiti fara zahar pana la ora 12. Apoi cand iti revine foamea, mananca cam o jumatate din cat ai manca in mod normal, asteapta 15 minute si apoi ai sa vezi ca te-ai saturat. Zaharurile produc dependenta si strica un "senzor" care iti spune ca te-ai saturat

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Theodora,si eu am fost grasut si indesat pana pe la 16 ani maxim. Dupa am inceput sa cresc, sa ma dezvolt, am crescut in inaltime destul de mult in o singura vara(3 luni) am schimbat absolut toate hainele, nimic numai imi venea.Cat esti la pubertate corpu tau se schimba, De asta nu este indicat sa tii vreo 'cura' de slabire, pentru ca poate privezi corpu de anumite 'vitamine' eu personal si acum, sunt unele zile in care mananc 2 paini pe zi.Alteori mananc doar o paine jumate. Nu ma abtin de la nimic. Nu sunt gras, te poti uita la poza de la profilul meu.Cantaresc undeva pe la 100- 102 si am 1, 85. Crede-ma, in o buna zi vei ajunge o adevarata domnisoara/doamna happy Crezi ca toti barbati vor fotomodele? toti vor aspect si talie de viespe? Stai linistita, lasa viata sa isi urmeze cursu.
Asta nu inseamna ca acu trebuie sa te pui sa mananci ca nebunulaughing bafta. kiss