| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare...cand faci baie parul iti miroase atat de bine, dar dupa o zi nu mai are acel miros de sampon sau balsam.cum se poate mentine mirosul in par? funda.scz categoria.

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Sunteți culmea. Dacă tu faci azi baie, peste 2 zile o să miroși la fel de bine? Vei fi fresh? Normal că nu. Așa e și cu părul.
Ca să miroasă frumos, nu te ajută un șampon, o singură spălare.

Spală-ți părul mai des, dacă acesta îți permite și folosește diverse spray-uri pentru strălucire, volum, regenerare.

| Hαppiηеss a răspuns:

Buna, se poate mentine daca iti dai cu un ulei de par, spuma, fixativ ceva care sa aiba un miros puternic. Mirosul de la sampon sau de la balsam automat nu se mai mentin a 3 a zi dupa spalare.

| 69CarpeDiem a răspuns:

Nu cred ca ai ce face in aceasta privinta.
Nici cand te speli pe maini nu iti ramane mult mirosul de sapun sau cand te speli pe dinti iti ramane 2-4 ore mirosul.