| KapaeR a întrebat:

Am o intrebare! :-P Cum impiedic caderea prematura a parului? Cum pot face ca firul de par sa fie mai sanatos? As vrea totusi niste produse naturiste, nu cosmetice sau alte produse cumparate de la orice supermarket. Dau funda celui mai bun raspuns. :-Pbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| YoYoXoXoXD a răspuns:

Bună!
Poţi folosi:2 linguri de ulei de măsline + 1 gălbenuş de ou + câteva picături de lămâie (o fiolă de vit. C care întăreşte părul).
Acestea omogenizate se aplică pe părul curat, se acoperă cu o cască de baie şi se stă 45 min. după care se spală cu şampon.
Sau... Tinctura de lavandă:Se realizează fricţionarea la rădacina părului cu tinctura de lavandă din abundenţă, după se acoperă capul. Procesul se face o dată pe zi [seara] se ţine apoi acoperit 1-2 ore, după care se spală bine, de preferat cu şampoane naturale.
Alifie cu rostopască:Amestecă 6g de rostopască [plantă]cu săpun alb şi unguent [Camforat]până obţii o alifie omogenă.
După, se spală părul, clătindu-se foarte bine, apoi se realizeaza o infuzie din frunze de rostopască (1/2 linguriţă de plantă mărunţită, peste care torni 200 ml apă clocotită, acoperiţi vasul pentru 8 ore, apoi strecoară). Dupa realizarea infuziei se aplică alifia la rădacina firelor de păr şi se fricţioneaza energic.

5 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Ti-as zice frectii cu ulei de ricin, iar natural e usturoiul si ceapa. Dau rezultate grozave, inca de la prima utilizare, dar am inteles ca miroase de mori.Acum,deinde cate sacrificii esti dispus/a sa faci pentru parul tau. daca dai cautare e google, ai sa gasesti muuulte retete si dovezi reale.bafta!

| AnnaMaariia a răspuns:

Http://www.mamanatura.ro/......369...este o cema buna.si eu am incercat... o poti cumpara de la plafar.:P

funda?:P

| BlackMan a răspuns:

Este un tratament care te ajuta si la indesare: esenta de rom, gaz, usturoi. se lasa la macerat o saptamana si dp iti dai in capbig grin[ nu stiu sigur daca mai trebuie ceva oricum cauta pe net] si am auzit si de ulei de ricin

| Iasmy_Iasmina_1996 a răspuns:

La Lady's gasesti tot ce iti doresti, la preturi foarte bune si avantajoase.Va asteptam in magazinul nostru Lady's!
http://ladys.ro/catalog_Ladys.php?affId=IIfvGVgC

| Alice_7133 a răspuns:

Kitul pentru regenerarea parului de la Gerovital e foarte bun.Merita incercat si nu costa foarte mult.(50-60 lei)