| Iuliana95 a întrebat:

Ce remedii naturiste sunt bune pentru căderea părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cel mai bun pentru cresterea si imbogatirea firelor de par este petrolul. Poti sa cumperi produse de la Plafar pe baza de petrol si poti sa iei si vitamine(gasesti special pentru cresterea parului la Sensiblue) ca firul sa fie sanatos din interior.

| Arthur a răspuns:

" contra caderii parului:
2 linguri ulei de masline + 1 galbenus de ou + cateva picaturi de lamaie (o fiola de vit. C care intareste parul); acestea omogenizate se aplica pe parul curat, se acopera cu o casca de baie si se sta 45 min. dupa care se spala cu sampon;

contra caderii parului si a matretii:
500 gr. Praf de cedru (de la Plafar) + 2 galbenusuri de ou ( in functie de lungimea parului) + cateva picaturi de lamaie.
Se adauga pe radacini 15 min., iar apoi se samponeaza; se repeta o data pe saptamana/ 3 ori pe luna; "

| DushulRece a răspuns:

Absolut niciunul

| Adryanna2000 a răspuns:

Tinctura de brusture e folosita pentru cresterea parului.Am folosit-o si desi nu prea are un gust placut e eficienta.