| ioana3432B a întrebat:

Am o mare problemă: punctele negre. Pe nas, obraji, bărbie și frunte. Cum scap de ele? O cremă bună sau un remediu naturist. Orice!
Am și tenul gras. Asta cum o rezolv?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Tenul gras il poti rezolva cu o crema matifianta, indiferent de firma te va ajuta sa-ti reglezi cantitatea de sebum. Daca ai magazine DM acolo in zona ta, poti gasi pliculete cu masca neagra pentru puncte negre, sau fa-ti in casa masca neagra din lipici lichid si o pastilă făcută pulbere de Catbocit.Te va ajuta enorm.

1 răspuns:
| Cel_Celina_1999 a răspuns:

Fa.ti o masca cu un pliculet de gelatina si 2linguri de lapte, amesteci bine pana devine ca si o crema si dupa o incalzesti 10 secunde, dupa ce o aplici o lasi 10 minute pana se usuca si te asigur ca nu o sa mai ai puncte negre.