| anonim_4396 a întrebat:

PLZ HELP! Ce tip de ten am avand in vedere faptul ca am cateva puncte negre pe nas,barbie si cateva pe frunte,Am porii diatati pe obraji, langa nas(si nu stiu cum sa scap de ei).Dar cand nu ma dau cu crema hidratanta(Nivea Soft)si ma spal o simt foarte uscata, de multe ori cand nu folosesc crema o perioada de tmp mi se cojeste pielea pe nas si frunte! Nu am cosuri decat vreo 2 sau trei o data pe una poate! Tot timpul am crezut ca am tenul uscat dar mi s-a spus ca porii dilatati si punctele negre nu se fac pe tenul uscat! De mute ori cand ma trezesc dimineata, jos pe nas, langa nari pun mana si e cam unsuros.Atunci oare il am mixt? Pentru ca gras nu cred sa fie! Funda si vot restul rasp!

3 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

S-ar putea sa fie mix, dar daca te trezesti dimineata si pui mana pe fata si ramane un fel de ulei asa, care se numeste de fapt sebum da senzatia de un ten gras.dar mai mult ca sigur tenul tau e mixt, iti ies cosuri doar inainte de menstruatie, nuthinking

| delia5609 a răspuns (pentru marinaa9):

Am incercat cu suc de rosii pentru inchiderea porilor dar a 2-a zi porii sunt la fel! ce sa fac?

| Buburuzăăăă a răspuns:

MIXT, adica poti folosi ce crema doresti. Dar nu la 2 leiwinking De galbenele sau...
FUNDA?