| Suki08 a întrebat:

Buna, am o mica problema, cand eram mica fratele meu m-a dat cu capul de coltul biroului si mi-a spart arcada, iar acum ca sunt mare mi se pare inestetic, nu-mi pot lasa spancenele groase din cauza semnului si nu vreau sa mi le tatuez, nu mai am rabdare sa mi le fac in fiecare dimineata cu creionul, nu exista nicio solutie sa imi creasca par in locul acela?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| JackR a răspuns:

Nu prea! Tesutul cicatrizat nu mai are foliculi (radacini) pentru sprancene, deci nu au de unde sa creasca.

| ALGator a răspuns:

Tatuajul sprâncenelor e o măsură de calitate discutabilă. Dar in cazul tău, poate că o colorare discretă prin tatuaj numai la locul cicatricei ar da efectul dorit.
Din păcate nu am încredere în profesionalismul celor care fac tatuaje. Dacă se greșește nuanța și intensitatea tatuajului efectul poate fi rău. Si e ireversibil.
Sunt convins că lumea te prețuiește așa cum esti.

| wonderwoman123 a răspuns:

Incearca Dipbrow pomade de la Anastasia. Sau daca nu ai timp, i-a Tatoo Brow de la Maybelline. E un gel pell of care iti coloreaza golul si tine 3 zile.Alta solytie nu mai este. Si eu mi-am spart partea din fata a sprancenei, si aveam una mai lunga si una mai scurta, iar singura varianta este sa le fac cu gel.
Firul de par nu mai poate creste acolo. Trebuia actionat inainte sa se vindece rana.