| Pau a întrebat:

Buna!
Am o mica problema...eu sunt mai rusinoasa de felul meu si ma inrosesc foarte repede. Nu conteaza ca vorbesc cu un coleg, baiat, prieten sau cineva din familie, ma inrosesc mereu. Acest lucru ma cam dispera deci, am inceput sa ma dau cu fond de ten. Spre surprinderea mea, nu se observa, doar uneori, si atunci arata exact ca si cum mi-as fi dat cu fard de obraz. Problema e alta:
1. Am tenul curat, frumos si nu vreau sa il acopar cu tot felul de chestii pentru ca nu vreau sa am mai tarziu riduri sau cosuri
2. Daca renunt la fondul de ten, voi fi o rosie cu picioare laughing.
Ce imi sugerati sa fac?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa-ti treaca roseala in timp. Acum esti mica si e normal sa treci prin aceasta etapa.

| negru30 a răspuns:

Gandeste-te ca daca te vei inrosi mereu la o discutie vei pierde mult in viata - lumea abia asteapta sa vada ca te pierzi si de domina - vorbesti cu un om - asa ca lasa rusinea si fii tu insati - Bafta

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu zic ca ai putea sa renunti la fond de ten,si sa il folosesti numai in zilele mai importante sau o petrecere, ceva.
sau daca te deranjeaza foarte tare faptul ca rosesti atunci poti sa folosesti zilnic fondul de ten, dar cum zici si tu mai tarziu ai putea avea unele probleme din cauza asta.eu zic ca mai bine folosesti fondul de ten mai rar happy

| ombladon a răspuns:

Sa iti pui o punga de hartie in cap!

| Pau explică (pentru ombladon):

Daca nu esti capabil sa raspunzi frumos, mai bine nu-ti obosi degetele cu astfel de raspunsuri stupide happy.

| RonyJey a răspuns:

Cel mai probabil esti foarte sensibila emotional. Trebuie sa te autocorectezi singura in situatii ca astea, sa treci peste aceasta timiditate. Insa poate fi si ceva pe plan hormonal sau de la glanda asa ca nici un control medical nu ar strica.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Sa vi la mine acasa sa te scap de fobia asta

| Pau explică (pentru Viorel_Gabriel_1993):

Tare amuzant esti. Eu vorbeam serios. Iti spun si tie ce i-am zis desteptului de deasupra ta: nu te mai obosi cu astfel de raspunsuri daca nu sti sa vorbesti calumea. Nu esti capabil sa ajuti, atunci nu te baga!

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Schimba-ti mentalitatea, fi mai rea!

| Ctmfresh28 a răspuns:

Pai du-te la doctor cu fardul ala sa il analizeze si daca nu iti face nimic la ten nu vei avea riduri.

| viorel98 a răspuns:

Sa discuti mult mai mult cu oameni sa stai mereu cu prieteni colegi etc

| SoRyN1998 a răspuns:

Pai si eu eram la fel, dar nu iti face griji cu timpul nu vei mai avea aceasta problema si nu conteaza daca te inrosesti, incearca sa fii calma (fara sa te temi de inroseala). Ai putea sa faci acest "defect" un avantaj, poate unora persoane cher le place... sper ca te-am ajutat FUNDA please

| qpa a răspuns:

Timiditatea se vindeca de la sine, cu timpul. N-ai nici o sansa sa scapi de asta imediat. Asa ca sfatul meu. fii naturala, fiecare avem trasaturi distinctive. Ele sunt defecte sau calitati in functie de ce le facem noi sa fie. Plus ca gusturile celorlalti sunt foarte diferite. Nu stiu cat de tare rosesti, dar eu am adorat fiecare astfel de persoana. Chiar imi pare rau ca nu pot si eu... Asa, fara pudra. natural. Rositul si gropitele:X oh:X