| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Fetelor in ce consta machiajul vostru? Folositi si baza de machiaj, fond de ten, pudra, etc?
Vreau sa imi cumpar fond de ten, corector si fard de obraz! Cum sa le aleg? Am tenul gras, usor acneic si fondul de ten ma gandeam sa fie mat oil free. E o alegere buna? Corectorul cum il aleg? Dar fardul de obraz?
Produsele de la Max Factor sunt bune? Dar cele de la affinitone? Voi ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

Fondul de ten affinitone nu e bun pentru tenul gras, eu am tenul gras si am avut fondul asta de ten si nu mi-a placut deloc.
Nu stiu de produsele de la Max Factor, dar am auzit de fondul de ten de la Revlon Colorstay pentru tex mixt si gras ca este bun sau cel de la Seventeen Time Plus.
Corector eu il folosesc pe cel de la avon si e bunicel.

| byankkk a răspuns:

Buna am avut si eu o problema mult timp cu tenul deoarece este gras si orice fond de ten pe care il foloseam nu rezista, si pana sa gasec unul bun multi bani am cheltuit.EU ZIC SA FOLOSESTI FONDUL D ETEN DE LA REVLON COLORSTAY cel pentru ten gras e foarte bun rezista mult si nu luceste fata, eu inainte folosesc crema de la gerovital antiimperfectiuni...

| natalie_6427 a răspuns:

produsele de la max factor sunt bune eu iti zic sa te duci la un dermatolog si iti va spune el ce fel de machiaj ti se potriveste
asta zic eu
bafta

| natalie_6427 a răspuns:

produsele de la max factor sunt bune eu iti zic sa te duci la un dermatolog si iti va spune el ce fel de machiaj ti se potriveste
asta zic eu