| DiazAndreea a întrebat:

am o problema cu cosurile, acnee, de vreo 6 luni, am incercat o crema SVR timp de 1 saptamana dar se inrautateste situatia. ce crema as putea incerca si sa fie folositoare? m-am sarurat de cosuri!
a si obisnuiesc sa ma spal cu sapun dove pe fata, am observat ca daca il schimb imi apare un fel de iritatie.
Ce crema, tratament as putea urma, dar sa aiba rezultate cat de cat?

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Având în vedere situaţia ta, indicat este să mergi la un dermatolog. Noi nu îţi putem spune ce să foloseşti, cel puţin eu nu am curajul acesta, deoarece situaţia ta se poate înrăutăţii.
Nu te lua după unul şi altul şi mergi la doctor. Fiecare om are organismul diferit şi totodată pielea diferită.
Dacă mie mi-a făcut o cremă/tratament bine, asta nu înseamnă că îţi va face şi ţie la fel.
Exemplu eşti chiar tu.Cine ţi-a recomandat acea cremă? Ai luat-o din auzite sau ţi-a recomandat-o vreun specialist?
Ai grijă de tine şi nu-ţi mai da cu toate chimicalele pe faţă. Eu ţi-aş sugera să renunţi la săpun!

P.S Singurul lucru care ţi l-aş recomanda este să îţi pui miere de albine, naturală de casa NU luată din comerţ, pe ten deoarece este un foarte bun tratament pentru tenul acneic şi rău nu are ce să îţi facă!
O zi bună!

| LittttleMonster a răspuns:

Buna! Poti folosi masti facute in casa, cu ingrediente naturale, pentru caa nu au ce rau sa iti faca.In rest, poti folosi Retin-A(s-ar putea sa ti se usuce fata asa ca daca te dai cu fond de ten, opreste aplicarea lui in timpul tratamentului). Zynerit mai este foaarte bun, sau tratamentele pentru ten acneic de la Deuteria-poti gasi in incinta magazinului victoria la parter, dar sunt destul de scumpe.Altceva,poti incerca crema cu vitamina A de la Mebra-eu ma dau cu ea si este foarte buna. Sper sa-ti treaca. Pupici.

| BlackheartQueen a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un dermatolog si sa iti recomande o crema sau o lotiune impotriva cosurilor. Eu folosesc o lotiune astringenta si http://www.avondiscounted.com/......9-p.jpg.Si eu aveam cosuri dar de cand folosesc crema asta mi-au disparut. Sunt foarte multumita de ea.

Răspuns utilizator avertizat