| anonim_4396 a întrebat:

E bine daca ma spal cu sapun Dove pe fata daca am cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu!
Geluri speciale pentru cosuri sau tratamente naturiste precum mastile cu argila. Gasesti argila in stare pentru masti in supermarket. E una scoasa acum de la Ana Aslan

| anamariarot a răspuns:

Nu e ok sa folosesti sapun pe fata, indiferent de tipul de ten, pentru ca o usuca. Foloseste un gel de curatare special pentru ten acneic, iar daca acneea e severa, mergi la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, sapunul nu se foloseste pe ten. In plus, cel de la dove creeaza si o pelicula pe ten care poate bloca porii, iar blocarea portilor duce la puncte negre si cosuri.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielDanny a răspuns:

E bine sa te speli cu orice sapun cand ai cosuri, Dar spala-te cu apa calduta, apoi clateste bine cu apa rece pentru ca porii fetei sa se inchida pentru a nu lasa praf si alte chestii sa intre in pori! Apoi aplica o crema de fata hidratanta! Mult noroc!

| Lukasz a răspuns:

Ştiu eu o modalitate bună de a scăpa de coşuri.
Seara înainte de culcare iei o pastilă de asprirină si o uzi.
Apoi o pisezi si întinzi pe locurile unde ai coşurile, eu în două săptămâni nu mai aveam coşuri.
În legătură cu săpunul Dove nu văd ce nu ar putea fi bine.
O zi bună, AnastasiaFeri.

| Pingu0304 a răspuns:

Mai bine îți cumperi un săpun de la Gerovital, special pentru coșuri.