| AnaIoana2029 a întrebat:

Am o problema cu niște coșuri care nu trec. Nu am avut coșuri pana la 14 ani iar de când au apărut (3-4 luni) nu au trecut. Mai făceam măști și se diminuau dar nu treceau. Am fost la dermatolog. Mi-a dat o crema dar nu s-a întâmplat nimic. Am încercat sa nu mai mănânc dulciuri, fast food dar degeaba. Și sunt exact aceleași coșuri. Pe obraji mai exact, pe frunte nu am. Și fac niște cojite mici care nu se vad dar se simt la atingere. Ma gândesc ca ar fi un alt tip de coșuri deoarece au cojitele acestea pe care le am și în cap (ma spăl o data la 3 zile deci nu e asta motivul).
Ce pot face ca să îmi treacă aceste coșuri?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă mai strictă. Coșurile vin din interior.

| aXy99 a răspuns:

Mergi la alt medic dermatolog si ia ce iti recomanda. E posibil sa ai nevoie de un tratament medicamentos.

| alina2k18 a răspuns:

Probabil ai dermatita.
Du-te la alt medic.