| AndreyAndrey91 a întrebat:

am o problema destul de mare cu tenul, eu cred ca il am mixt, de fiecare data cand ma spal pe fata cu apa simpla sau cu sapun dove mi se usuca foarte tare pielea, imi apar si punctulete rosii si mi se cojeste toata fata,(imi apar cojite din acelea mici albe pe fata si daca ma scarpin apar mai multe ), dupa 5-10 minute maxim, incepe sa se ingrase, te rog frumos sa imi recomanzi si mie un produs eficient pentru curatarea tenului sau ce crezi ca ar trebui sa fac si sa cumpar pentru a numai avea problema aceasta.
PS: Si fratele meu are aceeasi problema, poate il ajuta si pe el. Multumesc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu mai folosesti sapun pentru curatare! Foloseste produse de curatare cat mai naturale, iti recomand gelurile de curatare de la Elmiplang sau Gerovital, cremele de fata la fel. Spala-te pe fata si dimineata si seara cu unul din aceste geluri iar apoi foloseste crema hidratanta de zi si noapte. De zi iti recomand de la Gerovital iar de noapte de la Nivea.

| Florentina9210 a răspuns:

Asta pentru ca nu folosesti produsele de ingrijire specifice problemei tenului cu care te confrunti. Mergi la un dermatolog el iti va spune ce sa folosesti.

| laviniauntila a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar functiona noua crema de la Garnier Pure and Active 3 in 1, am auzit multe recomandari si vreau sa o incerc si eu. O gasesti pe emag.ro