| mayasha247 a întrebat:

Am o problema serioasa cu acneea si am auzit ca zeama de lamaie ar fi buna pentru indepartarea ei. Daca ati incercat asa ceva si a mers sau daca cunoasteti pe cineva care a incercat va rog sa-mi spuneti si mie cum ati procedat : cat timp se tine zeama pe locurile afectate, de cate ori pe zi se face tratamentul si cat timp, daca trebuie combinata cu altceva pentru a fi mai eficient tratamentul. Precizez ca am folosit o gramada de creme si lotiuni de la farmacie ( printre care si Zyneritul despre care auzisem ca este foarte bun) si niciuna nu a dat rezultate prea bune pentru tenul meu (care apropo este f gras) asa ca vreau sa incerc si altceva. Si va rog spunet-imi din propria experienta (sau a prietenilor, cunostintelor care au incercat) nu doar daca ati citit de undeva sau auzit. Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tenul tau este gras incearca sapunul cu sulf[fara sa mai folosesti creme]

| Nicki18 a răspuns:

Eu am incercat,dar,cand am mers la dermatolog si i-am spus ca ma dau cu zeama de lamaie,mi-a zis ca ea usuca cosul si el dispare, dar peste cateva zile apare din nou cosul(poate in acelasi loc, sau poate chiar alaturi de locul unde a fost cosul care a disparut). Deci, da, mai bine sa mergi la dermatolog happy

| dinulia94 a răspuns:

Salut, am incercat si eu cu zeama de lamaie si ajuta putin, dar cam usuca pielea...am mai incercat o masca din otet, sare si apa si a ajutat :) si aici mai sunt citeva masti naturiste care le poti face foarte usor : http://siteofstyle.blogspot.com/2013/05/scapa-de-cosuri-in-mod-natural.html
http://siteofstyle.blogspot.com/......inute.html

| barbieroz a răspuns:

Ia vitamina e 10 zile pe luna preferabil dupa ciclu si o sa vezi ca scapi si spalate cu sapun cu sulf ca ti usuca si demachiaza te in fiecare seara chiar daca u ai fost machiata ziua..si du-te la farmacie si cere o solutie preparata de ei cu eritromicina..eu asa am scapat..bafta