| Dianna_8523 a întrebat:

Am tenul gras. Pe nas am niste puncte negre, daca imi dau cu zeama de lamaie o sa dispara? Ce alte remedii cunoasteti? Sa dea rezultate, nu neaparat foarte rapide dar macar sa am siguranta ca scap de ele. Am incercat plasturii insa nu au aproape niciun efect.

12 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Sincer am incercat toate metodele posibile. si plasturi si suc de lamaie si de rosii si tot felul de geluri si la cosmeticiana. nimic nu a dat rezultatelaughing doar itr-un timp imi faceam scrub cu pasta de ras si sare fina si nu mai aveam atat de multe puncte.,. dar tot nu au disparut de tot
se zice ca daca in fiecare seara faci o baie de abur cu musetel si apoi incerci sa-i storci. eu chestia asta nu am fcto decat de cateva ori. dar daca ai rabdare poti incerca. succesbig grin

| Seline a răspuns:

Fa-ti o programare la o cosmeticiana, e singurul mod in care poti scapa de ele asa in mod rapid. Zeama de lamaie il usuca asa ca nu o folosi prea des, mastile de argila nu prea au treaba cu punctele negre.

| inna a răspuns:

Masca cu argila.Agila absoarbe sebumul excesiv.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Gama clearskin de la avon te poate ajuta.

| octavianpas a răspuns:

Mergi la cosmeticiana.

| mrsolo a răspuns:

Nu cred ca zeama de lamaie e tocmai remediul perfect, sunt fel si fel de tratamente eu iti propun sa incerci niste mixturi de coji de portocale si zmeura

| MiihaxD a răspuns:

Pai cu ceai de musetel... pui o bucata de vata in ceai si te dai pe fata...stiu asta de la fratele meu care avea cosuri si puncte negre pe fata si mama mea asa i-a facut si functioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dzcx rfadvcz x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci o masca din lapte si argila-un amestec de consistenta unei creme.Inainte de aplicare faci o baie de aburi-pui capul deasupra unei oale aburinde cu ceai de musetel si un prosop pestecap care sa acopere si oala respectiva. Dupa ce ai terminat cu aburii-cca 5 minute, aplici masca aceea si astepti sa se usuce, apoi o speli cu apa calduta catre rece. Dupa cateva ''sedinte'' te asigur ca vor disparea.Bineinteles,aplici o crema purificatoare si e indicat sa faci asta seara, pentru a nu expune fata factorilor poluanti.Cu stima!

| dailydaisy07 a răspuns:

Apa de trandafir mereu sa te dai e fffff buna

| georgik21 a răspuns:

Incearca niste plasturi speciali de la farmacie pentru puncte negre.La mine au dat rezultate, dar trebuie sa ii folosesti destul de des.Este buna si varianta cu cosmeticiana, dar este o metoda f. dureroasa si dupa aia trebuie sa ai grija la praf, sa nu fumezi etc, dar si asta da rezultate pe termen lung daca esti dispusa sa faci sacrificii.Succes