| MariaSF a întrebat:

Buna happy
Am parul brunet inchis si as vrea sa imi fac suvite colorate si nu stiu cum deoarece as dori ceva care sa iasa la 2-3 spalari, nu vreau sa folosesc vopsea sau sampon pentru vopsire.
Ce imi recomandati? Am auzit de ceva spary-uri, nuantatoare si rimel pentru colorarea parului dar nu stiu unde as putea gasi asa ceva de cumparat online.
Va multumesc. FUNDA
PS. Ce culoare mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| FashionPink a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar ai parul prea inchis daca vrei suvite colorate trebuie sa-ti decolorezi suvitele respective si dupa aplici culoarea ( ai putea cu violet de gentiana, albastru de metil) se duc dupa 2-3 spalari sau poti sa iti faci varfurile cu albastru de petil si o sa iasa spre verde se vede misto are o prietena. Daca te dai cu violet de gentiana sau albastru de metil foloseste manusi sa nu te murdaresti si da putin pe vata si unge suvita pana culoarea devine intensta. DECOLOREAZA-TE! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Degeaba ai tu atatea pretentii, nu poti sa-ti faci suvite colorate care sa se vada frumos fara vopsea pentru ca ai parul prea inchis.Si daca iti iei albastru de metil tot nu o sa-ti iasa albastru, o sa fie un fel de verde.Am incercat si eu cu spray pe par saten inchis si se vede ca naiba, adica deloc... poti sa-ti decolorezi suvitele respective si apoi sa le colorezi cu ce vrei tu.

| LolaLollita a răspuns:

Nu se poate pe un par atat de inchis la culoare sa-ti faci suvite mai deschise, nepermanente.