| Face2face a întrebat:

Am parul cret, pana la umeri si nu prea mai stiu cum sa il prind sau cum sa il fac sa arate bine. Asa ca poate ma ajutati voi cu niste idei, poze si filmulete. La cele mai multe dau fundissa, si ca de obicei... pup.

Răspuns Câştigător
| Marutza a răspuns:

Exact asa il am eu si nu stiu cum sa ma tund... Iti dau cateva idei:

Il lasi desfacut si iti prin doar partea din fata ("bretonul" adica) cu o clamuta in varful capului.

Ti-l iei pe tot din parti si din varful capului si il prinzi la spare cu o clama.

Iti faci doua codite ori sus de tot ori jos, cum vrei tu, dar in nici un caz sa nu incerci sa ti-l tapezi cum ti s-a spus mai sus pentru ca nu cred ca-l mai descurci :D.

O coada de cal in varful capului, dar sa nu iti lipesti parul de varful capului, sa ti-l lasi mai lejer.

Un coculet facut astfel: ca o coada de cal, dar cand rasucesti ariciul ultima oara, nu mai scoti parul pana la capar, il lasi acolo si va forma o bucla ca un coc. E super pentru zilele calduroase, nu e usor sa ai o lana in cap :).

Doua coculete obtiunute prin metoda de mai sus asezate ca "doua codite"- una intr-o parte si una in cealalta parte.

O codita din jumatate de par la spate, si o coada din restul parului, tot la spate, in asa fel incat prima codita sa acopere ariciul de la a doua. Astfel parul tau va parea mai lung.

Si pentru alte coafuri uite link-ul: http://www.e-machiaj.ro/tunsori-par-cret/193
Sper ca ti-am fost de ajutor!:)

2 răspunsuri:
| bOse a răspuns:

Nu il prinzi, cu siguranta iti va sta mult mai bine asa.

| iuliia a răspuns:

Pai... ti'l poti prinde in 2 codite mai lejere.si tapat la capete, intr-un coc, tot lejer...sau ti. l mai poti intinde din cand in candwinking