| giulyPrinCopaci a întrebat:

Buna!
Am parul cret, pana pe la umeri, sunt tunsa in scari, iar bretonul imi ajunje pana la nivelul barbiei.De prins nu pot sa mi-l prind pentru ca ramane bretonul balalau si arata aiuriea.Ma puteti ajuta cu cateva idei de coafuri?big grin
As vrea ceva simplu, potrivit pentru mers la scoala sau de iesit in oras.Si poze, va rog.big grinbig grin
Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Omg... fara breton cum ti s-a mai zis ca-ti va sta ca o maciuca laughing
Poi daca ai zis ca deja intr-o bucla pe spate il porti, ai mai putea sa faci acelasi lucru dar cu prinderea intr-o singura parte. Arata foarte frumos, eu asa mai fac. Sau: bentite, strans la spate si suvitat in fata cu ajutorul spumei, dandu-i un aspect umed, sau ai mai putea sa-l intinzi in fata si sa-l lasi rebel in rest. Exista mai multe variante pentru noi cretzelebatting eyelashes

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poi bretonul poţi să'l dai pe spate si să'l prinzi cu o clemă şi restul părului îl împleteşti. O sa arate cam aşa:
http://www.divahair.ro/......i_2347.jpg
Citeşte şi aici câte ceva:
http://www.elady.ro/......dulat.html

| laura_9178 a răspuns:

Poze nu am.ai putea bretonul sa ti-l prinzi cu o clama peste cap nu stiu cum sa iti explic.

| buzz_3237 a răspuns:

As vrea sa am parul cret smug Ai putea sa iti pui o bentita draguta, sau ai putea sa iti prinzi bretonul intr-o bucla peste cap. Sau sa iti cumperi o ceara sa iti suviteze fiecare carlionthee hee si sa il lasi "in vant". Cu cat mai lung e parul, cu atat mai spectaculos. Iar cu o culoare "bomba" smug si mai spectaculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta in scari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-am recomanda sa te tunzi... parerea mea

| frumushika09 a răspuns:

Taie-l! Eu am bretonul pana la sprancene! sau daca il prinzi doar cand nu te vede nimeni parul va sta singur pe spate, fara sa-l prinzi. Asa fac cee mai multe fete!