| Diiannaaun a întrebat:

Bună, am părul fără volum și stă prea lins de cap (https://www.facebook.com/....../photo.php cam așa arată..credeți că dacă mi l-aș face permanent ondulat mi-ar sta mai bine?

3 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Am aceeași problemă ca și tine. Păr fără volum, gras și care trebuie spălat odată la 2 zile.
Încearcă să găsești un șampon bun și întreabă ce poți face în legătură cu asta la farmacie și la coafor. Doamnele de acolo ar trebui să știe vreun "leac". Există spray-uri și șampoane special pentru astfel de păr.
Baftă.

| LoveTenis a răspuns:

Sa stii ca esti foarte draguta asa.Dar nu iti fa permanent ca poate nu iti place fa-ti mai intai normal si daca iti place fa-ti permanent.
Păr cu volum: şase sfaturi de la experţi
Nu usca părul cu capul în jos. Nu faci decât să obţii un păr dezordonat. Vei avea rezultate mai bune dacă-ţi înclini capul într-o parte şi-n alta, uscând părul cu o perie clasică.

Din când în când fă-ţi cărarea pe partea cealaltă. Astfel părul va prinde viaţă imediat.

Fixativul va crea volum dacă este aplicat şuviţă cu şuviţă, de dedesubt.

Bigudiurile calde dau volum imediat. Nu uita, ai nevoie de bigudiuri mari pentru volum. Cu cât sunt mai mici, cu atât vei obţine bucle mai spiralate

Ai grijă ca peria rotundă să fie suficient de mare. Perii ar trebui să depăşească doar puţin părul rulat pe ea. Această tehnică nu creează numai volum, ci şi luciu.

Foloseşte produse de coafat precum gelul şi ceara şi aplică-le de la vârfuri în sus.

| Ionescu_Ancu_1972 a răspuns:

Pentru incepul nu ti-l face permanent, ca poate nu iti place ce iese. Daca dupa ce ti l-am ondulat si iti place mai mult asa fa-ti-l permanent. Sper ca sfatul meu sa te ajute :*