| Pufulete456 a întrebat:

Cum sa imi fac parul asa(usor ondulat )? https://www.facebook.com/....../photo.php

6 răspunsuri:
| redrosegirl a răspuns:

Impleteste-l lejer si lasa-l asa cat doresti apoi pui spuma in palme si o aplici pe par! Iti treci degetele prin par si gata! Sper sa-ti fie de folos! Pupkiss

| Foxyyyy a răspuns:

Sunt multe metode. Il poti face cu bigudiuri, poti rasucii fiecare suvita si sa le prinzi cu niste bucati de material, dar daca vrei sa fie doar usor ondulat, dupa ce te speli pe cap il usuci putin, apoi pui putina spuma si il prinzi in coc si il desfaci peste cateva ore.

| BlaaBlaa a răspuns:

Poti sa-ti faci cu foenul si peria, sau sa-ti cocuri sau impletituri si le lasi cateva ore sau poti folosi bentita ca sa-ti faci bucle lejere :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

| Roxxxxi a răspuns:

Incearca cu placa. Joaca-te cu niste bucle dupa care date cu fixativ.

| Pufulete456 explică (pentru Roxxxxi):

Fara placa nu se poate?

| Roxxxxi a răspuns (pentru Pufulete456):

Impleteste-l.Dar nu strans tare. Sau poti incerca si cu creioane, bigudiuri.