| alex951 a întrebat:

am parul rar (nu imi cade parul) si as vrea sa stiu daca folosesc ulei cu ricin o sa am parul mai des? si de cate ori trebuie sa il folosesc pe saptamana?
dau funda

Răspuns Câştigător
| Diiisclosure a răspuns:

O data. Pe saptamana. Uite.
1. un galbenus de ou.
2 2 linguri de ulei de masline.
3. 1+1/2 de ulei de ricin.
4. 10 picaturi de lamaie.
5. o lingurita de miere.
Si se aplica pe parul umed. Pe scalp. E super bun. Eu ma fac in fiecare saptamana. Si il lasi 1 -2. Dupa care te clatesti, speli cu sampon. :*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este suficient o dată pe săptămână.
Poți adăuga ou de prepeliță, miere naturală de albine.
Masca o aplici pe păr, o lași să acționeze 1-2 ore, apoi te speli în mod obișnuit cu șampon vitaminizant și balsam pe bază de grâu.
Dacă nu ai timp să faci masca, pune atunci câteva picături de ulei de ricin în șampon, îl agiți bine, șamponezi, clătești foarte bine.
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului...il folosesc si eu o data pe saptamana.

| iknownow a răspuns:

Uite ce folosesc eu-
Masca pentru indesirea parului:
ulei ricin+vitamina A uleioasa+ulei masline+ 2 galbenusuri de ou. Stati pe cap cu amestecul 1 ora. Faci asta o data pe saptamana, timp de 2 luni cel putin, daca vrei efecte vizibile.
Apropo cand iti speli parul, maseaza 2-5 min pielea capului. Nu ai idee cat inseamna pentru par. Stimuleaza cresterea lui, circulatia sangelui. In scurt timp, vei vedea diferenta.
Insa eu mai folosesc si tinctura de lavanda: Se realizeaza frectionarea la radacina parului cu tinctura de lavanda din abundenta, dupa care capul se acopera. Frictionarea cu tinctura, conform prospectului, se face o data pe zi, seara, se tine apoi acoperit 1-2 ore, dupa care se spala bine, de preferat cu sampoane naturale.
uite prospectul tincturii de lavanda
http://www.sanafarm.ro/tinctura-de-lavanda-p-1324.html

Funda?