| ZimZa a întrebat:

Am parul scurt pana la umeri si m-am gandit sa-mi fac breton.
M-am uitat la o poza cu o fata care avea parul scurt si breton.mi-a placut bretonul ei si mi-am facut breton. fata aia avea fruntea lata si fata mai lunga, ovala
Acum cand ma uit in oglinda nu-mi place deloc ce vad. Am mai avut breton de multe ori, dar atunci aveam parul lung.
Am fruntea mica si bretonul automat e mic. si daca imi prind bretonul sus cu un elastic si o clama tot mai raman fire mici pe langa. nu imi sta bine pentru ca fata mea e ovala si mica.
Am facut o greseala sa-mi fac breton
Ce sa fac? nu imi place deloc. in afara de varianta de-al prinde cu un elastic mai sunt si altele?

2 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Inainte de o schimbare intreaba un specialist.fa-ti un mot.Iti iei bretonul si il tapezi si il prinzi cu o agrafa si se vede foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il imparti.
1/4 intr-o parte(stanga, spre exemplu) si 3/4 in cealalta parte.
Si tot asa, dar il dai in parti, adica pe spate.