| anonim_4396 a întrebat:

- Buna! Vreau sa ma tund si nu stiu cum, deci va cer parerea.Sunt fata, am parul cam ciufulit si ondulat. Trece de umeri. Am si breton lung, dar il ascund, pentru ca asa mi-a zis coafeza -.-.Am fost tunsa bob dar pentru ca am parul ondulat nu a iesit. Inainte aveam bretonul scurt, acum il am lung..sa il las scurt sau lung? Am fata ovala.big grin Nu vreau sa ma tund foarte scurt. ceva cool si pana pe la umeri, dar nu stiu ce sa fac cu bretonul si am si vartej. x_x De obicei imi sta bine cu parul lung, dar vreau ceva mai scurt.Aratati si poze. Fundaa.:* ps:Ceva fara placa daca se poate.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai aici mai multe sfaturi: http://www.lyla.ro/tuns
Pa, pa.

| Emena a răspuns:

Eu zic sa iti faci breton drept si sa iti tai putin din varfuri

| Dollicious a răspuns:

Pai nu incerca tunsori gen bob etc. sau breton pe frunte din moment ce ai par ondulat sau cret, si al meu e tot asa, mi-am facut breton si de abia astept sa scap de el, sa-mi creasca odata, deci mai bine te-ai tunde in scari, cu breton pe o parte daca vrei neaparat breton iar daca nu, lasa-l sa creasca!:*

| TheFeeye a răspuns:

Paiii si eu am tot fata ovala si iti sugerez sa te tuzi in scari si sa-ti faci bretonul filat in scari pe o parte. Eu asa il am si da bine mai ales ca am fata ovala.
Sauu poti pur si siplu sa cauti poze cu tunosri si sa te duci la coafor si sa ii zici cum sa te tunda si sa ii arati poza. Sau sa o intrebi cum ti-ar sta bine tunsa.
uite cam asa :
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:14, i:184

| TeYo99 a răspuns:

Poti sa te tunzi bob. Sper ca te-am ajutat

| ViVi99 a răspuns:

Intreaba coafeza ea sigur va sti cum sa te tunda, pentru ca ea este experta si sigur a mai intalnit situatii ca tine.

| marits14 a răspuns:

Si eu am parul ondulat.la fata rotunda merge si par mai scurt daca e cret..despre breton, eu zic sa l faci intr-o parte..pe frunte se va increti si va sta naspa.lasa-ti bretonul sa creasca. uite cam asa eu zic http://www.google.ro/......tp?/imgres r:5, s:0, i:139. te pup:*