| stefania62828 a întrebat:

Buna, am pe picioare niste brobonele nu stiu cum sa le spun si cand ma epilez cu bicul le tai si se fac bubite mici si se vad foarte urat..cu ce ma pot epila ca sa nu-mi mai tai bubitele acelea? Crema depilatoare nu ma ajuta

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna, nu prea ai ce face.Trebuie sa eviti zonele cu pricina cand te epilezi.Si nu ar strica sa mergi la un control la dermatolog.Acele bubite pot fi un semn al unei afectiuni de piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un aparat epilator. Braun silk-epil, de exemplu.

| Ionella2003 a răspuns:

Probabil te epilezi prea des ai de asta.

| stefania62828 explică (pentru Ionella2003):

Cam in fiecare zi ca imi creste repede parul...