| Ade a întrebat:

Am picioarele groase (40-45 cm) si ce sa fac? Acum vara e nasol...ca port pantaloni scurti, si iarna port pantaloni stramti! Deci...cum scap de grasime?

5 răspunsuri:
| Katy20Kaithleen a răspuns:

Tu vrei sa slabesti dar eu nu pot sa ma ingras oricat as mancasad Ce as vrea eu cateva greutati in plus:X

| Ade explică:

Na bine si cam cat dureaza pana scap de grasime?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru subtierea picioarelor(si nu numai), ajuta alergatul.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,vor fi suficiente.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ade,depinde de fiecare organism in parte.In cazul tau,in schimb, nu cred ca va dura prea mult, dar sa nu te astepti sa slabesti peste noapte.Sa zicem, poate 1 luna-2, dar nu este nimic sigur; poate dura mai mult(desi 2 luni mi se pare mai mult decat suficient in cazul de fata, deci nu cred), sau mai putin, totul tine de organism.Numai bine.

| Anesidora6 a răspuns:

Fa sport de exemplu genoflexiuni sau sari coarda.