| URATUL_7553 a întrebat:

am scris povestea mea intr-o postare mai vechie, am incercat din rasputeri sa fac in asa fel incat sa fie bine dar pur si simplu nu pot, mi-am luat haine noi, mi-am last un par mai mare frumos, si intr-adevar sunt cateva schimbari, dar din pacate nu suficiente, asa ca am hotarat sa ma sinucid, care e cea mai usoara sinucidere? Pur si simplu nu mai suport, m-am saturat compliet, asa ca am hotarat ca dupa sarbatori in duminica de dinaintea scoli sa ma sinucid, si de curaj n-am, dar daca ma imbat sunt sigur ca voi avea, pentru ca ma voi gandi la toate necazurile mele si voi reusi sa evadez din durerea asta...tot ce mi-am dorit era o viata frumoasa, sa ma plimb in toata lumea, sa am o stare financiara decenta, sa am o prietena etc.
Dar din pacate aceste lucruri nu se vor intampla vrodata, desi as da orce sa se intample, as face orce pentru a fi un baiat frumos, dar asa m-a facut mama natura, poate ca in viata urmatoare voi arata si eu frumos, sau nu stiu poate nu mai exista viata urmatoare.

7 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Da-mi id-ul tau sa vorbim:*

| valThina a răspuns:

Sinuciderea nu e o solutie. te`ai gandit si la altii cand ai zis ca faci asta? daca nu inseamna ca ai vrut sa iti fie numai tie bine(si sa fii egoist ceea ce nu e chiar ok)...gandeste`te la familie cat ar suferii, la prieteni...la tot.
viata nu e intotdeauna frumoasa.incearca sa raspunzi la intrebarile astea.aici p site.
crezi ca e atat de usor sa faci pasuk asta ingrozitor? dumnezeu ti-a dat viata, unul dintre cele mai frumoase daruri ca tu sa ce? sa nu-l primesti si sa iti mai bati si joc d ea?
gandeste`te sa indrepti situatia gandindu-te pozitiv. ca maine va fi o zi mai buna tongue...ca totu va tine cu tine si vei fi fericit.
si pentru a putea trece peste asta cu putin ajutor apeleaza si la un psiholog.chiar cel de la scoalabatting eyelashes
sper ca te-am ajutat si ca t vei razgandi pentru a nu face cea mai mare greseala pe care o poate face cineva in viata asta

| miroonah a răspuns:

Daca te sinucizi ajungi in iadhappy

| mhg a răspuns:

Nu pot să-ţi spun "calmează-te" şi nu pot să-ţi garantez că "totul va fi bine", însă nu te mai gândi la aşa ceva, te rog!
Poate ţi se tot repetă că "în viaţă se întâmplă şi lucruri mai rele" şi să ştii că aşa şi este.
Frumuseţea exterioară este perisabilă şi sunt sigură că doar tu ai o părere rea despre tine. În general eu sunt o fire pesimistă şi nu prea dau sfaturi dar te rog să apreciezi tot ceea ce ai.

Sper să treci cu bine peste tot! happy

| forever4you a răspuns:

Nu nu nu nu nu nu! Sa nu te sinucizi pur si simplu ai o perioada mai proasta te rog vorbeste cu parinti sau ceva numa'i nu face greseala asta te implor! Simt ca este vina mea, te rog mai da un semn de viata pe TPU nu face asta! te rog!

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Nu spune asa! nu gandi asa! nu trebuie sa te sinucizi! ai cazut intr-o depresie! mergi la un psiholog care 100% te va ajuta! te rog din suflet mergi la un psiholog!

| samircristian a răspuns:

Fratioru stai lin.ca nu se cauta frumusetea exterioara ci cea din interior.eu unu asa cred.stii frumusetea se duce rpd.asa ca capu sus