| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna
Am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Care este cea mai buna vopsea de par din Romania? am parul negru natural si am incercat tot felul de vopsele din strainatate si fara nici un rezultat.
Iar decolorant nu bag deoarece mi-as distruge de tot parul.
Exista vreo vopsea de par care ar putea sa-mi schimbe culoarea parului fara decolorant? De preferat daca ar fi un mov spre roscat sau un roscat putred.
Dau funda la cine ma ajuta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,
Mama mea la fel avea inainte parul negru cu vopsea de foarte mult timp si a incercat sa se decoloreze( precizez ca vopsea decoloranta sau ceva de genul nu exista, decat pur si simplu decolorant) si nu a rezolvat nimic. Nu avea putere nici o firma la parul negru.
A mers la un salon si a decolorat-o iar acum e un roscat mai inchis asa. Foarte bine i-a iesit si nici nu si-a stricat parul.
Crede-ma ca si la coafor tot cu decolorant te face doar ca e mai profesional, iar tu nu ai de unde sa-l cumperi. Oricum nici asta din comert nu e asa rau, eu am suvite blonde iar parul este moale. Insa pentru un par negru nu are putere.
Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la salon, asa e cel mai bine.

| lumy4u a răspuns:

Nu,nu ai cum sa iti schimbi culoarea fara decolorant, si de culoarea negru din par scapi cel mai greu, absolut nicio o vopsea nu va acoperi culoarea negru.trebuie sa te decolorezi

| Mirela77 a răspuns:

O metoda ar fi sa cumperi vopsea de par alba (se gaseste mai mult in saloanele profesioniste)dupa care sa folosesti ce culoare iti place.Sau eventual sa incerci hena.Aceasta este o modalitate mai naturala.