| Eduard44 a întrebat:

Sunt baiat si am 14 ani, eu am tenul pielii alb foarte deschis si parul blond-roscat. Eu urasc culoarea parului meu deoarece dupa parerea mea nu se potriveste cu pielea. Am aflat ca exista niste vopsele pentru par, care trec dupa multe spalari. Ce ziceti voi, sa imi schimb culoarea parului sau sa o las asa? Si daca sa o schimb, atunci recomandati-mi o culoare care sa se potriveasca cu parul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,Edi!
Lasă-te aşa natural, nu te simţi complexat, că nu ai de ce!
După mine eşti drăguţ aşa cum eşti, n-are rost să te vopseşti de la 14 ani, eşti mult mai frumos cu frumuseţea ta naturală!
Te pup!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce par frumos ai! Daca vrei schimb, hai sa facem schimb.
Exista vopsele permanente pentru par. Le folosesc femeile. Dar tu ai abia 14 ani, mai asteapta. S-ar putea sa se inchida cu timpul (abia cind iti vei da seama ce raritate esti). In plus, parul creste iar la radacina vine cu culoarea naturala. Vrei sa te vopsesti din 2 in 2 saptamini?

| Saddelyx a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te vopsesti.Multi si-ar dori sa aiba culoarea ta.Cum s-a mentionat si mai sus in timp ti se poate schimba.La 14 ani nu ai de ce sa fi complexat.Inca nu te-ai dezvoltat complet, deci mai asteapta si dupa iei o decizie. Exista vopsea permanenta, care o indepartezi doar daca te tunzi, la radacina crescand parul in culoarea ta naturala.Este si vopsea temporara, care dureaza 4-5 spalari.Se numeste nuantator si se gaseste in plicuri in orice magazin.