| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare ce poate ajuta majoritatea adolescentilor...multi dintre noi nu stim sa sarutam(nu este cazul la mine) dar pe langa french kiss am inteles ca sunt si alte metode ...cam care ar fi acelea? (cele mai simple nu se pun, dar am inteles ca cica s-a inventat un nou stin de sarut si vreau sa stiu care e ala?laughing)

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Important este sa saruti din suflet:)si exista de exemplul sarutul fluture care este un sarut cu genele. adica clipesti odata cu partenerul si genele voastre se ating unele de celelalte

http://www.gavagai.ro/blog/2007/06/11/cum-se-saruta-cu-limba/

fundita?
:X

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Sarutul este un simbol al iubirii. Nu conteaza felul sarutului, omul este inventiv, iar inventiile nu se vor termina aici. Ma-ntreb cand se va inventa iubirea platonica si sarutul ca simbol al ei?
Spun asta pentru ca majoritatea apeleaza la un sarut, la un sex mecanic pentru ca asa e la moda si nu pentru ca ar simtii asa ceva.