| dilayla0 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare : mi se murdareste parul foarte repede, ce as putea sa fac sa nu mi se mai murdareasca asa de repede?

8 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Depinde ce sampon folosesti,care tie mai potrivit, eu inainte ma spalam odata la doua saptamani, dupa ce mi-am luat un sampon de la farmacie, favisan pentru cresterea parului, 4 zile dupa spalare n-am treaba.A si na foarte important e daca folosesti balsam, sa nu il folosesti deloc la radacina pentru ca ti se va murdari exagerat de repede, eu zic sa iti cauti un sampon bun care sa ti se potriveasca si sa iti controleze excesul de sebum, na eu ti-l recomand pe cel de la favisan il gasesti la plafaruri sau farmacii e vreo 11 lei si mie mi-a rezolvat problema asta acuma depinde,dar sunt tot felul de produse pentru asa ceva, e de la gerovital ceva tot pentru reglarea sebumului, cauta-l in supermarketuri, farmacii sau plafaruri, se gaseste foarte repede.vezi daca merge.

| KikiRiki98 a răspuns:

Parerea mea este ca depinde foarte mult si de tipul de par. Spre exemplu, eu am parul destul de lung si drept, si il spal o data la 2 zile pentru ca mi se murdareste foarte repede si nu suport sa fie murdar.Multa lumea mi-a spus sa il dezobisnuiesc, sa ma spal cel mult de 2 ori pe saptamana.Am incercat si nu a dat nici un rezultat.Tot mi se murdareste repede, orice as face. Daca ai un tip de par gras, nu prea ai ce face.Dar, cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog, el stie ce e mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dermatologul iti poate da cel mai bun raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici niste sfaturi,
http://pasagera.ro/cat-de-des-trebuie-sa-ne-spalam-parul.html
Te pup!

| sparky34 a răspuns:

Asa e parul tau, nu ai ce sa ii faci.

| DeniFlorii30 a răspuns:

Foloseşte sampon uscat

| Daanielaaa a răspuns:

I-ati balsam.

| Daanielaaa a răspuns:

Incearca un balsam.