| Allýna_1160 a întrebat:

Am si eu o problema: am parul de lungime medie, filat, natural ondulat si umflat. Mi-l indrept cam in fiecare zi straight face in afara de weekend. Si tot imi sta umflat chiar daca il indrept; folosesc o spuma de la Syoss... dar degeaba. Ce as putea face pentru a nu-l mai avea asa umflat chiar daca e indreptat?

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

In primul rand, incearca sa renunti la placa, macar pentru o perioada.Este foarte posibil ca parul sa arate atat de dezordonat deoarece este ars si foarte degradat. Ar fi bine sa iti tunzi varfurile si sa incerci cateva masti naturale, pentru a-ti ajuta firul de par sa se regenereze. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Tot aici vei afla si care sunt metodele naturale de a-ti indrepta parul, fara sa folosesti placa. Ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| alexandra_8659 a răspuns:

Zic sa renunti la a-l indrepta zilnic. O sa ti-l distrugi. Firul de par este subtire, vezi si tu, si se arde, la un moment dat. Ai grija ce faci! happy

| QuadruplePersonality a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine. Eu am adoptat o coafura Emo, adica ma rog, nu e cine stie ce, imi las parul pe spate, am breton intr'o parte destul de lung si port o coronita sau imi prind clame prin parti. Cu "freza" asta, nu ti se mai vede aiurea :)

Ceva gen: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:16, s:55&biw=1024&bih=584
Da bine, nu chiar asa exentric :)

Sau ai putea incerca sa il uzi foarte putin numai in crestet, si apoi dai cu spuma, da problema e ca apa anuleaza efectul placi.

| LoveNeverDies a răspuns:

Pai nu-l mai indreptate in fiecare zi ca apoi se arde. exista unele creme care, daca te speli cu ele iti indreapta parul si il si mentine asa.sau daca vrei sa-l indrepti, foloseste dupa acees fixativ sa-ti stea sa nu se mai umfle