| Marina_7860 a întrebat:

Deci eu am parul ondulat si cam umflat... nu imi place asa ca mi'l indrept cu placa.stiti vreo modalitate sa il indrept altfel, natural si sa stea drept si sa nu fie umflat fara sa fie nevoie sa'l ard cu placa sau cu feonul? Funda! happy

2 răspunsuri:
| Moov a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si tine.De fapt parul meu e foaarte ciudat, deci pe de-a locuri e drept, la spate e odulat si o mica parte se increteste.Si zic eu ca e bine sa te intinzi cu placa,ca nu se arde,adica,depinde in ce masura si cum o folosesti,eu ma intind intr-un minut,deci iti dai seama ca nu pot sa mi`l ard, eu doar "retusez" ca sa zicem asa, ca sa nu mai arat ca o oaie laughing.

| Phantasmagoria a răspuns:

Dupa ce il speli prinde-l in mai multe cozi pe toata lungimea parului, pana jos si prinde-l in clame. Dupa ce se usuca va fi drept. Si eu am facut la fel, inainte de a avea placa. Ca sa ramana asa poti folosi ceara de par sau spuma pentru par drept. Sper ca te-am ajutat! :*