| DanielutzaJD a întrebat:

Buna :*...am si eu o problema, nu foarte mare : am fost astazi in parc si m-a cam prins soarele; m-a prins si pe maini si pe picioare si pe piept, dar ce nu-mi place e ca m-a prins pe fata si sunt rosie pe nas+pometi...nu ma ustura nu ma mananca nu ma incomodeaza doar ca arat ciudat; pot face ceva sa scap de aceasta roseata?( si nu vreau raspunsuri gen du-te la doctor) nu e ceva rau cum vedeti la stiri, e ceva normal, mersi promit fundita unui raspuns bun si care ajutawinking

Răspuns Câştigător
| Kira22 a răspuns:

Hi!
Date cu zeama de lamaie chiar daca suna ciudat si poate pentru unii chiar dezgustator, dar merge!

5 răspunsuri:
| MyKandreea98 a răspuns:

O alifie de fata anti soare.sau alifie normala...pup ex:CARE, GARNIER, GALBENELE.ETC.

| traceurpkvictor a răspuns:

Pai exista o crema in farmacie dar nu mai stiu cum se num stiu ca eram si eu la fel dupa o zi de parkour si nu stiam ce sa fac am mers la farmacie la o preitena si mi-a recomandat o crema care are efect daca nu gasesti dati pe fata cu o crema normala nivea

| veronica5390 a răspuns:

Da-te cu crema anti-soare.

| Fikki a răspuns:

Te-a prins soarele putin, atata tot, da-te cu o crema de protectie pentru soare iar data viitoare cand mergi in parc sa porti ceva pe cav si eventual ochelari de soarehappyBafta!

| Olgutza21 a răspuns:

Poţi să pui acolo unde este roşu smântână. Din câte ştiu funcţionează.