| Oanna_5265 a întrebat:

Am o problema. Am stat in soare si m-a prins soarele pe umeri si pe obraji. Maine seara trebuie sa merg la o petrecere. Cum pot sa scap de roseata?

5 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Fa baie si pune in cada un pumn de sare sau dai cu vata inmuiata in apa si sare in locurile unde te-ai ars eu aveam numai pete de la soare pe burta si m-am dus la o sonda cu apa calda sarata si fara sa stiu mi s-au dus petele...super...incearca si tu poate ti se duce roseata

| BlueVik a răspuns:

Frectie cu otet, sau mai bine frectie cu iaurt

| euu_7334 a răspuns:

Incearca sa de dai cu iaurt si ai sa vezi ca o sa iti treaca roseata, dar o sa fii bronzata!(fundita)

| Dumi_8366 a răspuns:

Mmm,cinstit nicicum.dar stiu a metoda neplacuta(poti sa te dai cu putin ulei la arsuri, ori cu Aloe vera)

| Raresh97 a răspuns:

Cel mai bine este sa folosesti creme specializate care se aplica dupa expunerea la soare(cum este inc azul tau). Sunt de la nivea foarte bune, au extract de aloe vera sau alte plante medicinale.