| JustMe_8650 a întrebat:

am si eu o problema.Sa nu radeti worried Am un inceput de mustata worried, si sunt fata worried si nu se vede deloc bine, insa nu vreau sa ma pensez pentru ca va fi mai rau as vrea si eu alte metode in afara de pensare si decolorare. Ma puteti aajuta worried? fundita

Răspuns Câştigător
| ..::JB_love::.. a răspuns:

Te poti duce la un salon de inrumusetare si ti-o poti lua cu ceara epilatoare.Este ce-a mai curata metoda. Te sfatuiesc prima data sa te duci la un salon pentru ca ei sunt specializati in epilare si au mai multe produse ca sa stopeze eventualele iritatii.Este si foarte iestin e in jur de 6-7 lei maxim. Dupa ce incepi sa iti iei mustata o sa am trebuiasca sa o faci cam la 2 -3 sapt.Eu te sfatuiesc sa nu incepi sa iti iei mustata daca zici ca nu se prea vede. Dupa ce ti-o iei prima data trebuie sa te tii de asta mereu.
Daca solutia cu salonul nu imi surade iti poti lua mustata si acasa.Se gaseste ceara epilatoare in comert dar te sfatuiesc ca macar prima data sa te duci la un salon pentru ca pielea este destul de sensibila si daca nu stii cum sa procedezi exista riscul sa se irite. pupici

20 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Trage-l. in niciun caz nu va fi mai rau. este mai rau daca il razi.

| RXN a răspuns:

E ceva normal, foarte multe fete au, deci nu este un motiv sa-ti fie rusine.Pai,alte metode nu ai.Sa stii ca in niciun caz nu va fi mai rau, dimpotriva, dupa cateva luni vei avea firele foarte fine si nu vei mai simti mai nimic cand te vei epila.Prima data e mai greu. Poti incerca ori cu penseta, ori cu ceara.Cu ceara e extrem de rapid, dureaza cateva secunde, dar te sfatuiesc sa te duci la un salon, ca nu cumva sa te iriti daca faci singura asta.Delocorarea nu ti-o recomand, nu tot timpul functioneaza si daca te bronzezi, se va vedea foarte urat.Crede-ma ca cel mai bine e sa te epilezi, nu e asa greu precum pare si va fi mult mai bine.Majoritatea femeulor isi epileaza zona respectiva si tu ce crezi, arata mai rau?happy
>:d

| Диана a răspuns:

Incearca cu crema depilatoare. happy

| Ganduri albe a răspuns:

Poti sa ti le dai cu ceara. Dar eu iti recomand decolorarea este mai putin dureros! Pwp si sper sa scapi de aceasta problema :*.

| Cristary a răspuns:

Iei banda epilatoare tongue

| adelina_5429 a răspuns:

Vezi ca exista niste benzi depilaotoare pentru asa ceva.sunt de la veet si sunt foarte bunehappysucces:*:*

| JustMe_8650 explică:

Stiam ca exista benzi depilatoare faciale, insa stiu d ela cineva ca pot aparea bubite foarte nasoale dupa depilarea cu banda.

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Buna! Exista niste benzi epilatoare pentru mustata...cred ca acestea ar fi cea mai buna solutie! Sper ca te-am putut ajuta!

| Deby' a răspuns:

Pai. incerca cu ceara! happy

Alte metode nu prea sunt, dar cu cera nici nu creste ceara asa repede, am incercat euhappy
Byee! :*

| Gropiţe a răspuns:

Nu e nimic de ras in asta. Cred ca toata lumea are, chiar daca e mai rara, mai blonduta sau iese mai rau in evidenta. Cu penseta mai rau te chinui. Vezi ca exista in comert benzi de ceara, pentru fata. Le gasesti sigur in farmacii, supermarketuri. Sunt la cutie si nr de benzi din cutie difera de la fiecare firma. Daca o sa cauti cred ca gasesti si pe la magazine care au farduri, oje etc si posibil sa dea si la bucata. Nu sunt scumpe.

| IrInA_3016 a răspuns:

Cumpara'ti o crema depilatoare de la farmec. in 5 min nu se mai vede nimic:*

| zuzu_5907 a răspuns:

Epilare cu ceara altceva nu ai ce

Răspuns utilizator avertizat
| raducu a răspuns:

Poti sa folosesti ceara confused.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu esti fata si nu stii. Iti recomand masina de tuns iarba daca nu vrei sa arati asa
http://www.codrosu.ro/......i-mustati/

| Clever a răspuns:

O operatie cu laser ar fi solutiahappy

| checkmybrain a răspuns:

Cu ceara. Dar fa-o saptamanal.

| Kiduuuu1445 a răspuns:

Da, te ajut cu placere. In nici un caz sa nu te iei cu lama de ras, iti va creste si mai rau si se va vedea urat. Cea mai buna este epilarea cu ceara, sau cu crema de depilat. Amadoua sunt eficienta. Chiar daca ceara doare pe moment, pana te obisnuiesti, mai apoi ti se vor rari firele si va arata mai bine. Multa bafta:*

| ToXicLoVe_2464 a răspuns:

Buna:*

Cred ca ai putea sa ti-o epilezi cu benzi, sau cu crema care ajuta la caderea paruluithinking

Kiss:*

| bella4fun a răspuns:

Asta Nu e de rass.happy si eu si alte fete avem asa ceva.doar la acelea care sunt blonde si nu se vede chiar asa. Uite si eu vreau sa`mi`o iau. si am vb ca o fata de la salon. e experta in asa ceva. cea mai buna metoda cu Laser definitiva dar e foarte scumpaa 170lei. si a 2 metoda e cu ceara. eu am gasit ceara in comert 8 lei si ceva doar o incalzesti si aplici. deci cum spune si.::JB_love::. cel mai bine e sa mergi la salon pentru prima data. apoi poti sa o faci si acasa. crede-ma. e mai bine sa mergi la un salon. deci Ce pot spune Succes:* si vezi ce faci:*. te-am pupat:*