| bombonika1799 a întrebat:

Am tenul sensibil ce produse cosmetice ar trebui sa folosesc si cum ar trebui sa il ingrijesc! P.S: Cum sa scap de cosuri si petele de la ele lasate pe piele?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru ten sensibil, iritat, uscat, cu roşeaţă recomand uleiurile vegetale.
Odată pe săptămână faci o mască de argilă cu ulei de argan.
Te pup!

| Andeuta a răspuns:

Pai foloseste dermaspray sa scapi de ele si de semne am inteles ca trebuie sa stai mult la soare

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Hikarie a răspuns:

Incearca sa te axezi mai mult pe produse organice. Sunt mai scumpe putin insa mai ales daca ai tenul sensibil te va ajuta foarte mult. Unele ingrediente din cosmetice sunt foarte daunatoare pentru pielea sensibila (sper exemplu parabeni), de aceea te sfatuiesc sa mergi pe produsele organice.
Si eu am pielea foarte sensibila (si uscata), singurele produse care imi fac bine sunt cele organice. Gasesti mai multe in faramcii sau in magazinele naturiste.
Cosmeticele mele preferate si produsele de ingrijire sunt de la Dr.Organic
Iti las un link: http://www.drorganic.co.uk

Pentru pete o crema pentru depigmentare functioneaza foarte bine.

| elik a răspuns:

Daca faci alergie la produsele cosmetice obisnuite, incearca cele de la NIVEA sunt foarte bune sau du-te la un dermatolog cu siguranta te poate ajuta... pentru cosuri este bine sa iei antibiotice, te ajuta mult
sper ca ti-am fost de ajutor happy

| madalinaeueu a răspuns:

Si eu am un ten problematic..ca produs cosmetic folosesc gelul de curatare de la clean&clear si o crema normala hidrantana si in unele momente cand am foarte multe cosuri pe fata storc niste zeama de lamaie si tamponez pe toata fata.o dezimfecteaza, si ususca cosurile.dar petele nu prea trec

| Maria1324 a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa il ingrijesti cat mai natural. Daca te machiezi, foloseste demachiantul de 2 ori, chiar daca o singura data crezi ca e de ajuns. Pe frunte aplica putin ulei de masline si lasa-l sa actioneze cam toata noaptea. Deci inainte de culcare foloseste asta+ca iti face tenul mai fin. Pentru ochi incearca 2 feliute de castraveti. Functioneaza foarte bine! Mai poti incerca sa iei putin sapun lichid si sa-l amesteci cu putina zeama de lamaie si aplica-l pe ten, dupa care clateste fata. Multa bafta! happy