| eu_3300 a întrebat:

Cum scap de petele lasate de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca zici, ca a trecut un an si tot nu ti-au trecut semnele, ai putea sa faci la doctor plastician/dermatolog peeling chimic. Un strat de piele va fi indepartat si in timp pielea ta se va regenera.
http://www.chirurgie-estetica.info.ro/ro/peelingchimic.htm
http://www.romedic.ro/dermapeeling-peeling-chimic-chemoexfoliere-0P14350
Documenteaza-te mai mult pe net in aceasta privinta. Succes!

| luciana200972 a răspuns:

Mergi la un dermatolog, el este cel mai in masura sa te sfatuiasca, nu te juca cu fata ta pot ramane semne permanente. bafta

| εїз a răspuns:

Există creme pentru dispariţia semnelor lăsate de acnee si sunt tot cu extracte naturale, cu acţiune mai rapidă-câteva săptămâni până la câteva luni, dar acestea se fac după un tratament de peeling. Eu
îţi recomand să începi de acum tratamentul de refacere a pielii, pentru că pe măsura ce trec ani semnele de acnee se accentuează şi va fi mai greu de reparat tenul. Mergi întâi la un dermatolog specializat pe operaţii cosmetice, îţi poate spune unde si când te vei reface.

| mary_4765 a răspuns:

Suc de lamaie natural...incearca doar

| luna a răspuns:

Toate raspunsurile de mai jos au un adevar dar nu orice persoana se poate vindeca in acelasi mod.In primul rand megi la un medic specializat dermatolog.In functie de gravitatea acneei iti va prescrie un tratament adecvat pielii tale.Gandeste-te ca nu e o joaca in a aplica orice fel de tip de crema sau antibiotic deoarece se poate extinde sau mai rau sa ramaii cu semne pe tot parcursul vietii.Noroc

| Scortisoara a răspuns:

Depinde de severitatea acestora. Poţi încerca prin bronzat, dacă petele nu sunt grave. Dacă nu poţi încerca microdermabraziunea.

| 009 a răspuns:

Si pe mine mar intreesahappy

| 009 a răspuns:

Si am mai auzit ca merge cu feli de rosi aplicate pe zona afectatahappy

| madvideo a răspuns:

Mai bine intrebi un dermatolog

| MyMy_3116 a răspuns:

Eu am folosit "tender care" de la oriflame. m-a ajutat sa scap de cosuri si nici nu mi-a lasat urmewinking

Răspuns utilizator avertizat
| VoiceWithin a răspuns:

Crema de galbenele, lasa alte prostii care te pot infecta sau agrava si mai tare petele