| Burcă_Laura_1995 a întrebat:

Am un inel de argint pe care de un an il port in permanenta. Doar acum am vazut ca pe o parte acesta mi s-a inegrit, oarecum s-a oxidat. Am incercat cu bicarbonat si separat si cu pasta de dinti dar inca mai are putina tenta de negru. Cu ce as mai putea incerca? Multumesc!

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca si cu lamaie sau cu scrumul de la tigara.

| ღHinataღ a răspuns:

Incarca sa il fierbi in apa clocotita timp de 20 de minute cu 50 grame de suc de lamaie.mult noroc!

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Fierbe-l intr-un ibric cu sare de lamaie.

| carla2010 a răspuns:

Sigur e de argint daca nu a mers nici cu pasta de dinti, nici cu bicarbonat?